Интуитивната платформа Pocket Options им овозможува на искусни и почетници трговци да прават брзи занаети додека заработуваат повисоки исплати од повеќето други брокери.

 • Регулатива: IFMRRC
 • Минимален депозит: $50
 • Минимална трговија: $1
 • Бонус: 50%
 • Исплати: 128% Макс
 • Видови на трговија: високо/ниско, турбо
 • Број на средства: 100+
 • Трговска платформа: веб, Windows, iOS, Android
 • Социјална трговија: Да
 • Демо сметка: Да
 • Трговци во САД и Велика Британија: прифатени

Pocket Option, во сопственост на Gembell Limited, се појави во светот на тргување со бинарни опции во 2017 година и оттогаш направи големо внимание на пазарот. Со седиште на Маршалските Острови, Центарот за регулирање на меѓународните финансиски пазарни односи (IFMRRC) го регулира овој брокер.

Додека тргувањето со бинарни опции често добива лоша репутација поради високиот ризик вклучен, Pocket Option е еден од најсигурните брокери во индустријата. Креирањето сметка е лесно, а платформата работи добро и за нови и за искусни трговци.

Со преку 100 средства достапни за трговија и многу начини на плаќање за да се приспособат на меѓународните инвеститори, Pocket Option нуди трговски можности за илјадници луѓе ширум светот. Овој преглед на Pocket Option ќе ви помогне да одлучите дали сакате да бидете еден од нив, бидејќи ги разгледуваме видовите сметки што можете да ги добиете, нивните средства и други специјални функции на нивната платформа.

Типови на трговија

Како и со нивните сметки, Pocket Option нуди еден тип на трговија. Сепак, оној што го нудат е најбрзиот начин да се добие импресивна исплата.

Џебната опција го прави тргувањето едноставно со високи/ниски опции, што е наједноставниот од сите видови тргување со бинарни опции. Сè што треба да направите е да си поставите временско ограничување и да предвидите дали цената на средството на крајот од времето ќе биде повисока или пониска отколку што беше кога го стартувавте часовникот.

Високите/ниските опции овозможуваат скоро моментална исплата, идеални за трговците кои сакаат да заработат брзи пари. Ако не сте запознаени со тоа како функционираат бинарните опции, високите/ниските опции може да ви помогнат да ја развиете вашата техника со кратки временски ограничувања. Можете да го поставите вашето време на минимум 60 секунди. Ако сакате да ја играте долгата игра, можете да го поставите истекувањето до четири часа.

Исплати

Преглед на Pocket Option

Џебната опција е позната на пазарот на бинарни опции по тоа што има високи исплати. Најниското што можете да го добиете е 50 проценти, додека нивниот просек е многу поголем. Обично може да очекувате да добиете помеѓу 80 и 100 проценти исплата за успешни високи/ниски предвидувања.

Веб-страницата Pocket Options наведува дека можете да добиете исплати до 218 проценти, што е практично нечуено. Дури и водечките брокери за бинарни опции обично објавуваат само до 200 проценти максимум на исплати.

Имајте на ум дека високо/ниското тргување, генерално, ви дава повисоки исплати од повеќето други видови тргување со бинарни опции, како што се опциите за скали/пар. Правењето на занаети од 60 секунди со високи/ниски опции може и да ве запознае со платформата Pocket Option и да го зголеми салдото на вашата сметка за неколку минути. Сепак, неопходно е да се биде внимателен и со високи/ниски опции, бидејќи премногу неуспешни занаети може да ве стават во црвено брзо.

Бонуси и промоции

Кога ќе отворите сметка во живо со Pocket Option, тие ќе ви дадат 50% бонус за депозит на вашата почетна инвестиција. Колку повеќе депонирате како почетна инвестиција, толку повисок ќе биде бонусот од 50 проценти.

Уловот е што не можете да го повлечете бонусот пред да започнете со тргување. Бидејќи некои инвеститори може да ја добијат идејата дека можат да се пријават само за да го повлечат тој бонус заедно со нивната почетна инвестиција, Џебната опција наложува дека прво треба да учествувате на пазарот за тргување. Откако ќе го достигнете нивното одредено ниво на занаети, тогаш можете да го повлечете бонусот.

Демо сметка

Преглед на Pocket Option

Ако се плашите да одите „all-in“ со вистинска сметка на Pocket Option, можете да ја испробате нивната демо сметка. Не мора ни да се регистрирате кај нив за да го користите. Можете едноставно да отидете на нивната веб-страница и да кликнете на копчето Демо сметка за да добиете 10.000 долари во виртуелни средства што можете да ги користите за тргување.

Дури и ако сте искусен инвеститор, добра идеја е да ја испробате демонстрацијата пред да вложите вистински пари. На крајот на краиштата, ако одлучите дека не ви се допаѓа платформата, без разлика дали е премногу едноставна или помалку интуитивна отколку што сакате, многу е полесно да ја отфрлите сметката за вежбање отколку да ги повлечете сите ваши средства и да затворите сметка во живо.

Од друга страна, ако сте нов во тргувањето со бинарни опции, сметката за вежбање ќе ви даде доволно искуство за да разберете дали сакате да продолжите да го правите тоа. Плус, со Pocket Options платформата која е погодна за корисниците, брзо ќе дознаете дали можете да се справите со нешто покомплицирано или би сакале работите да ги одржувате ефикасни и едноставни.

Мобилно тргување

Додека главната платформа на Pocket Option е на интернет, тие имаат и мобилни и верзии за компјутер. Мобилната апликација од ITTrendex, LLC е достапна и за Android и за iOS, па без разлика каков уред имате, можете да бидете во тек со новостите на пазарот во движење.

Мобилните апликации Pocket Option ги имаат сите исти карактеристики како и онлајн платформата. Бидејќи платформата е веќе толку едноставна, добро се преведува на мобилно тргување. Процесот е ист со високите/ниските опции, а интерфејсот брзо се инсталира и стартува. Апликацијата е бесплатна, така што не мора да се грижите за дополнителни трошоци за да сакате да ги носите вашите инвестиции со вас.

Апликацијата за iOS бара само iOS 11.0 или понова верзија, за да можете да ја користите и на iPad или iPod touch. Ако имате Android, ќе ви треба Android 4.4 или понова верзија. Pocket Option навистина ви дава многу избори за тоа како, кога и каде сакате да тргувате - дури и ако се надевавте на нивоа на сметки, сепак имате други области во кои можете да го прилагодите вашето искуство.

Средства

Преглед на Pocket Option

Со над 130 средства, Pocket Option има неверојатен избор. Тие средства се поделени во пет категории:

 • Forex
 • Индекси
 • Акции
 • Криптовалута
 • Стоки

Како понов брокер, Pocket Option влезе на пазарот на бинарни опции со многу од најпопуларните средства, вклучително и криптовалути како Bitcoin и Ethereum. Другите брокери ги изоставија од нивните списоци со средства, што исклучува широка демографија на трговци со технолошки вештини.

На веб-страницата на Pocket Option, ќе го најдете нивниот распоред за тргување, кој ги наведува средствата со кои моментално се тргува, како и процентот на исплата за секој. Распоредот исто така ги прикажува општите средства и средствата преку шалтер и работното време за секој од нив.

Депозити и повлекувања

Депозитите и повлекувањата се едноставни како интерфејсот на Pocket Option. Откако ќе се регистрирате на нивната веб-локација, ќе го потврдите вашиот тип на плаќање и ќе обезбедите валидна идентификација, можете да започнете со минимален депозит од 50 долари или повисок.

За да внесете средства на вашата сметка, можете да користите различни видови плаќања, од кредитни картички до криптовалути. Џебната опција прифаќа речиси секој главен начин на плаќање, вклучувајќи:

 • ВИЗА
 • Mastercard
 • Маестро
 • Дебитна картичка
 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Етереум
 • Биткоин Кеш
 • Бран
 • ZCash
 • Скрил
 • Нетлер

Иако ова се најчесто користените опции - има повеќе. Нема да имате проблем со депонирање или повлекување средства без оглед на вашиот претпочитан метод.

Дополнително, минимумот за повлекување е далеку помал од минимумот за депозит. Наместо 50 долари, треба да повлечете само 10 долари за валидна трансакција. За разлика од некои брокери, тие исто така не наплаќаат провизија или надомест за овие трансакции. Што и да повлечете е токму она што влегува во вашата банкарска сметка или картичка.

Сепак, внимавајте на конверзијата на валутата. Некои банки наплаќаат провизија за нив, па ако сакате да остварите голем профит, проверете дали сте свесни за дополнителната наплата надвор од платформата Pocket Option.

Преглед на Pocket Option

Специјални карактеристики

Џебната опција има тони специјални функции за подобрување на вашето трговско искуство. Со сметка во живо, имате пристап до функции како што се:

Социјална трговија

Социјалното тргување е една од најкорисните карактеристики на Pocket Option, особено за новите трговци. Тоа ви овозможува да внимавате на навиките за тргување на другите инвеститори и да видите кои од нив даваат успешни резултати. Откако ќе ги најдете највештите трговци, можете да научите да ги имитирате нивните занаети за подобри шанси за вашите.

Турнири

Турнирите со џебни опции ви дозволуваат да се натпреварувате со други трговци за награди. Не е баш како социјалното тргување бидејќи ова не е конкурентен аранжман, но сепак ќе видите како се спротивставувате на другите трговци.

На турнирите, имате шанса да заработите награди и достигнувања. Наградите варираат, но некои може да ви донесат до 50.000 долари на вашата сметка што потоа можете да ги користите за тргување.

Достигнувања

Кога заработувате достигнувања преку турнири, тие се повеќе од фенси значка за да ја покажете вашата трговска вештина. Постигнувањата можат да бидат исто толку корисни како и тие 50.000 долари во наградните фондови. Плус, добивате предности за тргување.

Може да добиете процентуален бонус за исплата, средства за тргување и други поволности кои ви дозволуваат да го подобрите вашето трговско искуство и да ги зголемите шансите за остварување профит.

Индикатори и сигнали

Додека го гледате пазарот, Pocket Option ви покажува кога се врти и кога цените се зголемуваат или намалуваат. Сигналите и индикаторите ве информираат кога ќе го извлечете максимумот од потенцијалната трговија.

Поддршка за корисници

Нема да имате проблеми да се поврзете со поддршката за корисници на Pocket Options бидејќи сите нивни информации за контакт лесно се наоѓаат на нивната веб-локација. Тие обезбедуваат услуги за клиентите 24/7, а нивниот телефонски број, е-пошта и адреса се достапни на нивната контакт страница.

Можете исто така да ги најдете на различни платформи за социјални медиуми, вклучително и Инстаграм, Фејсбук, Твитер и други. Тие имаат дури и систем за разговор во живо на нивната веб-страница, па се што треба да направите е да го отворите и да започнете.

Ако имате општо прашање, но немате време за разговор, можете да го пополните формуларот за контакт на нивната веб-страница и тие ќе ви се вратат подоцна.

За да стапите во контакт со нив преку телефон, е-пошта или на нивната физичка адреса, користете ги овие информации:

Добрите

Кога размислувате да пробате нов брокер за бинарни опции, сакате да бидете сигурни дека тие имаат доволно функции за да ви го дадат најдоброто трговско искуство што можете да го добиете. Што има Pocket Option што го издвојува од останатите?

 • Над 130 средства за тргување
 • Инстант депозити и 24-часовна обработка на повлекување
 • Социјална трговија, турнири и достигнувања
 • 50 проценти бонус за депозит со вашата почетна инвестиција
 • 1 $ минимум занаети
 • Демо сметка без обврска за пријавување
 • Достапно на 22 јазици
 • Прифаќа трговци од САД
 • Регулиран и сигурен

Конс

И покрај неговата привлечност со тони средства и посебни карактеристики, Pocket Option не е без проблеми. Ајде да погледнеме што може да ве спречи да тргувате со нив.

 • Само еден тип на сметка за тргување
 • Високо/Ниско е единствениот тип на трговија
 • Едноставна платформа за тргување
 • Не е лиценциран од Кипарската комисија за хартии од вредност (CySEC)

Завршни мисли

Интуитивната платформа Pocket Options им овозможува на искусни и почетници трговци да прават брзи занаети додека заработуваат повисоки исплати од повеќето други брокери. Тие нудат бонуси над почетните 50 проценти, што значи дека имате многу можности да ги зголемите вашите добивки.

Регистрирањето кај нив е лесно, па дури можете да ја тестирате платформата со демо сметка пред да се посветите на неа. Без разлика каде ја користите Pocket Option, ќе имате ист пристап до сите нивни функции. Се чувствуваме удобно да ја препорачаме Pocket Option како реномиран, сигурен и одговорен брокер за тргување со бинарни опции.

Thank you for rating.